niedziela, 18 września 2016

Administracja Publiczna w Polsce

O tym, jak funkcjonuje państwo decyduje wiele czynników ale jednym z nich jest administracja publiczna pochłaniająca przeogromne środki finansowe z budżetu państwa, który administruje. Kto ma dostęp do "kasy" ten ma leżej - wydaje się, że ten slogan nie jest przesadzony. Państwo polskie tonie w zadłużeniu publicznym ale administracji nie redukuje się a nawet mnoży kolejne etaty. Nie ma też rozliczania za efektywność pracy na stanowiskach począwszy od podstawowych etatów a skończywszy na osobach zarządzających całokształem administracji publicznej w ministerstwach i instytucjach państwowych. Koszmarne skojarzenia nachodzą człowieka mającego pojęcie o skali wydatków na funkcjonowanie administracji państwowej. 
Poniżej znajduje się link do podbrania album, którego okładka widnieje także poniżej - warto zapoznać się z treścią i w zadumie dokonać oceny pracy administracji państwowej. 

źródło:
plik PDF do pobrania w całości (stron 266)


Szkoła nadal kształci i nadal przybywa następców tych, którzy odchodzą na emerytury bez względu na efekty pracy - stale i wysokie emerytury państwowe z budżetu tegoż państwa zarządzanego na tyle fatalnie, że rozwarstwienie społeczne lawinowo rośnie a dług publiczny ociera się o krytyczny próg możliwości. 

Sama uczelnia zapewne kształci dobrze - lecz z błędem w odniesieniu do czynnika ludzkiego, jaki pojawia się lub ujawnia dopiero po objęciu stanowisk w administracji publicznej, gdzie idee troski o dobro obywateli zacierają się w interesie własnym lub wąskiej elity admistracyjnej w państwie. 


Podsumowując - Krajowa Szkoła Administracji Publicznej - to uczelnia i nie ma wpływu na efekty pracy urzędników i funkcjonariuszy publicznych - ale za sprawą tej szkoły przenikają do administracji ludzie nie mający publicznego mandatu zaufania - bo do administracji publicznej nie ma wyborów powszechnych ale są nominacje i konkursy na stanowiska lub przyjęcia na tworzone wakaty. 

Warto dobrze przyglądać się uczelni - bo jeżeli ta uczelnia tylko "produkuje" a nie wpaja zasady uczciwości wobec narodu - wtedy można pokusić się o myśli, że w państwie dzieje się bardzo źle. 

Przydatne linki informacyjne:


http://www.mf.gov.pl/ministerstwo-finansow/wiadomosci/aktualnosci

W związku z tym, że Rząd troszczy się o uczciwość obywateli a szczególnie handlowców - przedłużona została loteria, która ma na celu podniesienie klarowności transakcji w handlu detalicznym, co nie oznacza, że Administracja Publiczna odwdzięczy się tym samym wobec handlowców detalicznych i konsumentów. 

Przedłużona Narodowa Loteria Paragonowa - do marca 2017 roku


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz